មើល៖ 0 អ្នកនិពន្ធ៖ កម្មវិធីនិពន្ធគេហទំព័រ ពេលវេលាបោះពុម្ព៖ 2025-07-07 ប្រភពដើម៖ គេហទំព័រ
ប្រសិនបើអ្នកចង់ដឹងថាតើ RV មានតម្លៃប៉ុន្មាន អ្នកត្រូវការការណែនាំសាមញ្ញ។ តម្លៃ RV ជាមធ្យមអាចផ្លាស់ប្តូរបានច្រើនតាមប្រភេទ។ ជាឧទាហរណ៍ ឈុតខ្លីៗសម្រាប់ការធ្វើដំណើរអាចមានតម្លៃចាប់ពី 11,000 ដុល្លារ ទៅ 100,000 ដុល្លារ។ ក រ៉ឺម៉ក ឬម៉ូតូអាចចំណាយច្រើនឬតិច។ សូមមើលតារាងខាងក្រោមសម្រាប់តម្លៃរ៉ឺម៉កធ្វើដំណើរធម្មតា៖
លំដាប់គំរូទេសចរណ៍ |
ជួរតម្លៃ (USD) |
|---|---|
ឈុតខ្លីៗសម្រាប់ការធ្វើដំណើរកម្រិតចូល |
១១,០០០ ទៅ ៤០,០០០ ដុល្លារ |
ឈុតខ្លីៗសម្រាប់ការធ្វើដំណើរកម្រិតមធ្យម |
25,000 ទៅ 60,000 ដុល្លារ |
ឈុតទេសចរណ៍ប្រណិត |
$50,000 - $100,000 |
អ្នកនឹងឃើញថាតម្លៃ RV គឺច្រើនជាងតម្លៃទិញមួយទៅទៀត។ ការចំណាយសរុបក៏រួមបញ្ចូលការធានារ៉ាប់រង និងការថែទាំផងដែរ។ ការណែនាំអំពីតម្លៃបង្ហាញថាអ្វីៗដូចជាសម្ភារៈល្អ លក្ខណៈពិសេសថ្មី និងអ្វីដែលមនុស្សចង់បានអាចផ្លាស់ប្តូរតម្លៃបាន។ ប្រសិនបើអ្នកចង់បានរថយន្តស្ព័រដែលដំណើរការល្អ ALLROAD មានតម្លៃសមរម្យ និងគុណភាពល្អ។ អ្នកក៏អាចមើលឈុតខ្លីៗ និងចរនៅក្នុងជម្រើសរបស់ពួកគេសម្រាប់ RV បន្ទាប់របស់អ្នក។
តម្លៃ RV គឺខុសគ្នាខ្លាំងណាស់តាមប្រភេទ។ ឈុតខ្លីៗមួយចំនួនមានតម្លៃប្រហែល ៥០០០ ដុល្លារ។ ម៉ូតូទំនើបៗខ្លះអាចមានតម្លៃជាង ៤០០,០០០ ដុល្លារ។ តម្លៃ RV សរុបគឺច្រើនជាងតម្លៃដើម្បីទិញវា។ អ្នកក៏បង់ប្រាក់សម្រាប់ការធានារ៉ាប់រង ការថែទាំ ការផ្ទុក និងការធ្វើឱ្យប្រសើរផងដែរ។ RVs ដែលប្រើរួចអាចជួយអ្នកសន្សំប្រាក់។ ពួកគេមិនបាត់បង់តម្លៃលឿនដូចក្នុងឆ្នាំដំបូងទេ។ លក្ខខណ្ឌ និងការថែទាំរបស់ RV មានសារៈសំខាន់បំផុតសម្រាប់តម្លៃរបស់វា។ បង្កើតថវិកាច្បាស់លាស់ជាមួយនឹងការចំណាយរបស់អ្នក។ នេះជួយអ្នកជ្រើសរើស RV ត្រឹមត្រូវ និងជៀសវាងការភ្ញាក់ផ្អើល។ ការទិញពីម៉ាកដែលគួរឱ្យទុកចិត្តដូចជា ALLROAD គឺឆ្លាតវៃ។ អ្នកទទួលបានគុណភាពល្អ តម្លៃសមរម្យ និងតម្លៃលក់បន្តកាន់តែប្រសើរ។

នៅពេលអ្នកស្វែងរក RV អ្នកនឹងឃើញជម្រើសជាច្រើន។ មានប្រភេទ និងតម្លៃខុសៗគ្នា។ ការណែនាំតម្លៃ rv នេះជួយអ្នកឱ្យប្រៀបធៀបជម្រើសសំខាន់ៗ។ អ្នកអាចប្រើមគ្គុទ្ទេសក៍នេះដើម្បីមើលអ្វីដែលអ្នកទទួលបានសម្រាប់ប្រាក់របស់អ្នក។ លក្ខណៈពិសេសផ្សេងៗគ្នាអាចផ្លាស់ប្តូរថ្លៃដើមនៃការធ្វើដំណើរ ឬតម្លៃរ៉ឺម៉កកង់បី។
ម៉ូតូមានម៉ាស៊ីនផ្ទាល់ខ្លួន។ អ្នកអាចបើកបរបានដោយមិនចាំបាច់មានរថយន្តសណ្តោង។ មានថ្នាក់សំខាន់ៗចំនួនបី៖ ថ្នាក់ A ថ្នាក់ B និងថ្នាក់ C ។ ថ្នាក់នីមួយៗមានតម្លៃ និងលក្ខណៈពិសេសរៀងៗខ្លួន។
នេះគឺជាតារាងជាមួយនឹងតម្លៃម៉ូតូ Class C ថ្មីនៅអាមេរិកខាងជើង៖
គំរូ |
ឆ្នាំ |
ជួរតម្លៃ (MSRP) |
ប្រេងឥន្ធនៈ |
ប្រវែង (ហ្វីត) |
គេង |
កំណត់ចំណាំ |
|---|---|---|---|---|---|---|
Thor Motor Coach Inception 38DX |
2026 |
៣៦៤ ៨២៦ ដុល្លារ |
ម៉ាស៊ូត |
39 |
5 |
ស្លាយ ៣ ងូតទឹក និងកន្លះ |
Dynamax Europa 32KD |
2026 |
៣៥៧,០១៥ ដុល្លារ |
ម៉ាស៊ូត |
34 |
5 |
ស្លាយ 2 បន្ទប់គេងខាងក្រោយ |
Entegra Coach Accolade XL 37M |
2026 |
៤២៩.៥៧៧ ដុល្លារ |
ម៉ាស៊ូត |
39 |
5 |
ស្លាយ 1, បន្ទប់គេងខាងក្រោយ |
Forest River Solera 32DSB |
2026 |
១៥៣.៦៦៤ ដុល្លារ |
ឧស្ម័ន |
32 |
8 |
2 ស្លាយ, Bunkhouse |
Thor Motor Coach Tiburon Sprinter |
2026 |
២៣៤,២៩៧ ដុល្លារ |
ម៉ាស៊ូត |
26 |
4 |
បន្ទប់គេងខាងក្រោយ |
Dynamax Europa 31SS |
2026 |
៣៦៥,២៤៧ ដុល្លារ |
ម៉ាស៊ូត |
33 |
6 |
ស្លាយ 2, ការកំសាន្តក្រៅផ្ទះ |
Tiffin Motorhomes Allegro Bay 38 AB |
2026 |
៤០១.៥៣៤ ដុល្លារ |
ម៉ាស៊ូត |
39 |
8 |
ស្លាយ 3, បន្ទប់គេងខាងក្រោយ |
Dynamax Isata 3 24FW |
2026 |
១៩៧,៤៤៣ ដុល្លារ |
ម៉ាស៊ូត |
25 |
3 |
1 ស្លាយ |

អ្នកអាចមើលឃើញថាម៉ូតូប្រភេទ Class C ថ្មីមានតម្លៃចាប់ពី ១៥៣,០០០ ដុល្លារទៅជាង ៤២៩,០០០ ដុល្លារ។ ម៉ូតូថ្នាក់ A ជាធម្មតាមានតម្លៃថ្លៃជាង។ ម៉ូដែលថ្នាក់ B មានទំហំតូចជាង ហើយអាចមានតម្លៃថោកជាង។ តម្លៃ rv ជាមធ្យមសម្រាប់ម៉ូតូថ្មីអាស្រ័យលើទំហំ លក្ខណៈពិសេស និងម៉ាក។
ឈុតខ្លីៗរបស់រថយន្ត Camper ផ្តល់ឱ្យអ្នកនូវផាសុកភាព និងភាពបត់បែន។ អ្នកអូសវាពីក្រោយឡាន ឬឡានរបស់អ្នក។ ឈុតខ្លីៗ មានច្រើនទំហំ និងច្រើនម៉ូត។ មគ្គុទ្ទេសក៍តម្លៃ និងតម្លៃបង្ហាញពីជួរដ៏ធំទូលាយមួយ ចាប់ពីឈុតខ្លីៗរហូតដល់ម៉ូដែលធំដែលមានលក្ខណៈពិសេសជាច្រើន។
នេះជាចំណុចសំខាន់ដែលផ្លាស់ប្តូរតម្លៃឈុតខ្លីៗរបស់រថយន្តកាមរី៖
ឈុតខ្លីៗដែលមានទំហំធំជាងមុន ដែលមានទំហំ និងកន្លែងបន្ថែម ដូចជាផ្ទះបាយពេញ ឬបន្ទប់គេងឯកជន មានតម្លៃកាន់តែច្រើន។
ទម្ងន់របស់ Trailer មានសារៈសំខាន់។ រ៉ឺម៉កដែលធ្ងន់ជាងនេះត្រូវការរថយន្តសណ្តោងធំជាងនេះ ដែលបន្ថែមលើថ្លៃដើមសរុបក្នុងការធ្វើដំណើររបស់អ្នក។
លក្ខណៈពិសេសខាងក្នុងដូចជាបន្ទប់ទឹក ស្លាយចេញ និងឧបករណ៍ទំនើបៗធ្វើឱ្យតម្លៃកើនឡើង។
ការធ្វើឱ្យប្រសើរឡើងនៅខាងក្រៅ ដូចជា awnings ថាមពល ឬ ការរៀបចំពន្លឺព្រះអាទិត្យ ក៏បង្កើនការចំណាយផងដែរ។
តម្រូវការផ្ទុក ជាពិសេសសម្រាប់ឈុតខ្លីៗធំជាង អាចបន្ថែមការចំណាយរបស់អ្នក។
មុខងារពិសេសសម្រាប់អាកាសធាតុត្រជាក់ ឬកន្លែងធ្វើការពីចម្ងាយ អាចធ្វើឱ្យរថយន្តស្ព័រមានតម្លៃថ្លៃខ្ពស់។
រ៉ឺម៉កតូចងាយស្រួលអូស ហើយជាធម្មតាចំណាយតិច។
គន្លឹះ៖ ប្រសិនបើអ្នកចង់បានតម្លៃ និងគុណភាពល្អ សូមពិនិត្យមើល ALLROAD ឈុតខ្លីៗ។ ALLROAD មានជម្រើសជាច្រើនដូចជា រ៉ឺម៉កកង់បី និងរថយន្តដឹកទំនិញ។ តម្លៃរបស់ពួកគេគឺសមរម្យហើយការសាងសង់មានភាពរឹងមាំ។ មគ្គុទ្ទេសក៍តម្លៃ និងតម្លៃរបស់ពួកគេជួយអ្នកជ្រើសរើសមួយដែលត្រឹមត្រូវសម្រាប់តម្រូវការរបស់អ្នក។
ភាពយន្តធ្វើដំណើរគឺមានការពេញនិយមយ៉ាងខ្លាំង។ ពួកវាមានរូបរាង និងទំហំជាច្រើន។ ខ្លះជាឈុតខ្លីៗពណ៌ទឹកភ្នែក។ ខ្លះទៀតជារ៉ឺម៉កកង់ទីប្រាំធំ។ ថ្លៃដើមការធ្វើដំណើរអាស្រ័យលើប្រភេទ ទំហំ និងលក្ខណៈពិសេស។
នេះជាតារាងដែលមានតម្លៃមធ្យមសម្រាប់ប្រភេទឈុតខ្លីៗធ្វើដំណើរផ្សេងៗ៖
ប្រភេទ Trailer ទេសចរណ៍ |
លក្ខណៈទូទៅ / ការពិពណ៌នាទំហំ |
ជួរតម្លៃមធ្យម (USD) |
|---|---|---|
Trailer ទឹកភ្នែក |
តូច ក្រោម 10 ហ្វីត ផ្ទះបាយតូច គ្រែ កន្លែងផ្ទុកមានកំណត់ |
$5,000 - $20,000 |
A-Frame Trailer |
តូច ទម្ងន់ស្រាល បន្ទប់ទទួលទានអាហារ គ្រែ បន្ទប់ទឹក ផ្ទះបាយតូច |
$10,000 - $20,000 |
Tent / Pop-Up Trailer |
កន្លែងដេកចំហៀងទន់ ផ្ទះបាយរឹង បង្រួម និងងាយស្រួលអូស |
$8,000 - $20,000 |
ឈុតខ្លីៗកូនកាត់ |
ការលាយបញ្ចូលគ្នានៃស្តង់ដារ និងលេចចេញ ដំបូលរឹង ផ្នែករឹង កន្លែងដេកបន្ថែម |
$15,000 - $30,000 |
ឡានដឹកទំនិញ |
បំពាក់លើគ្រែរថយន្តភីកអាប់ គេងបានដល់ទៅ 4 តូច ប៉ុន្តែមានមុខងារ |
$10,000 - $30,000 |
រ៉ឺម៉កទេសចរណ៍ក្រៅផ្លូវ |
រឹងមាំ ប្រើប្រាស់បានយូរ រចនាឡើងសម្រាប់ផ្លូវលំបាក និងផ្លូវដំណើរផ្សងព្រេង |
$20,000 - $50,000 |
ឈុតទេសចរណ៍ស្តង់ដារ |
ប្រភេទទូទៅ ទំហំផ្សេងៗ កន្លែងរស់នៅ ផ្ទះបាយពេញ បន្ទប់ទឹក បន្ទប់គេង |
$20,000 - $50,000 |
រ៉ឺម៉កកង់ទីប្រាំ |
ធំជាង ប្រណិត ច្រើនកម្រិត បន្ទប់គេងមេលើគ្រែឡាន ស្លាយច្រើន ផ្ទះបាយពេញ |
$30,000 - $100,000 |
ឈុតខ្លីៗរបស់ Toy Hauler |
រួមបញ្ចូលតំបន់យានដ្ឋានសម្រាប់ ATVs ម៉ូតូ ឬឧបករណ៍ |
$30,000 - $70,000 |

អ្នកអាចមើលឃើញថាតម្លៃឈុតខ្លីៗសម្រាប់ការធ្វើដំណើរចាប់ផ្តើមពី $5,000 សម្រាប់ឈុតខ្លីៗជាមូលដ្ឋាន។ វាអាចឡើងដល់ 100,000 ដុល្លារ ឬច្រើនជាងនេះសម្រាប់កង់ទីប្រាំដ៏ប្រណីត។ មគ្គុទ្ទេសក៍តម្លៃ និងតម្លៃបង្ហាញថាការបន្ថែមដូចជាការបញ្ចាំងស្លាយ ផ្ទះបាយពេញ និងកន្លែងដេកកាន់តែច្រើននឹងធ្វើឱ្យតម្លៃកាន់តែខ្ពស់។ ប្រសិនបើអ្នកចង់បានភាពយន្តធ្វើដំណើរដ៏រឹងមាំ និងស្រាល ALLROAD មានម៉ូដែលសម្រាប់ថវិកា និងតម្រូវការផ្សេងៗគ្នា។
នៅពេលអ្នកប្រើមគ្គុទ្ទេសក៍កំណត់តម្លៃ rv នេះ អ្នកអាចប្រៀបធៀបតម្លៃរ៉ឺម៉កធ្វើដំណើរ តម្លៃរ៉ឺម៉កកង់បី និងតម្លៃម៉ូតូ។ វាជួយអ្នកបង្កើតជម្រើសដ៏ឆ្លាតវៃសម្រាប់ការធ្វើដំណើរ RV បន្ទាប់របស់អ្នក។
នៅពេលអ្នកក្រឡេកមើលតម្លៃរថយន្តទេសចរណ៍ អ្នកឃើញជម្រើសជាច្រើន។ ម៉ូដែលកម្រិតចូលខ្លះចាប់ផ្តើមពី $11,000 ។ ម៉ូដែលប្រណិតអាចមានតម្លៃ $100,000 ឬច្រើនជាងនេះ។ តម្លៃអាស្រ័យលើទំហំ លក្ខណៈពិសេស និងម៉ាកដែលអ្នកជ្រើសរើស។ ALLROAD មានឈុតខ្លីៗ និង ឈុតខ្លីៗ សម្រាប់ថវិកាផ្សេងៗគ្នា។ អ្នកអាចជ្រើសរើសម៉ូដែលទម្ងន់ស្រាលដែលងាយស្រួលអូស។ អ្នកក៏អាចជ្រើសរើសចរដែលធំជាង ជាមួយនឹងកន្លែងទំនេរ និងផាសុកភាពជាងមុន។
មនុស្សភាគច្រើនមិនបង់ថ្លៃពេញភ្លាមៗទេ។ អ្នកអាចប្រើហិរញ្ញវត្ថុដើម្បីទូទាត់តាមពេលវេលា។ អ្នកទិញជាច្រើនទទួលបានប្រាក់កម្ចី RV ដែលមានការធានា។ ប្រាក់កម្ចីទាំងនេះប្រើឈុតខ្លីៗជាវត្ថុបញ្ចាំ។ ប្រាក់កម្ចីដែលមានការធានាជាធម្មតាមានអត្រាការប្រាក់ទាប។ ពួកគេក៏មានលក្ខខណ្ឌយូរជាងនេះផងដែរ ជួនកាលរហូតដល់ 20 ឆ្នាំ។ អ្នកខ្លះប្រើប្រាក់កម្ចីគ្មានការធានា។ ប្រាក់កម្ចីទាំងនេះច្រើនតែមានអត្រាខ្ពស់ជាង និងរយៈពេលខ្លីជាង។
នេះគឺជាតារាងដែលបង្ហាញពីវិធីទូទៅមួយចំនួនក្នុងការផ្តល់ហិរញ្ញប្បទានដល់ឈុតខ្លីៗរបស់អ្នក និងអ្វីដែលអ្នកនឹងត្រូវបង់ជារៀងរាល់ខែ៖
ជម្រើសហិរញ្ញប្បទាន |
ចំនួនប្រាក់កម្ចី |
អត្រាការប្រាក់ |
ប្រវែងពាក្យ |
ការទូទាត់ប្រចាំខែ (ឈុតខ្លីៗថ្មី) |
ការទូទាត់ប្រចាំខែ (បានប្រើឈុតខ្លីៗ) |
|---|---|---|---|---|---|
ប្រាក់កម្ចី RV ធានា |
25,000 ដុល្លារ |
5% |
60 ខែ |
៤៧១ ដុល្លារ |
គ្មាន |
ប្រាក់កម្ចី RV ធានា |
១៥.០០០ ដុល្លារ |
5% |
60 ខែ |
គ្មាន |
២៨៣ ដុល្លារ |
ប្រាក់កម្ចីផ្សេងៗ |
$10,000-$50,000 |
6.49%-13.99% |
១២០-២៤០ ខែ |
$107 - $585 |
គ្មាន |
អ្នកអាចមើលឃើញថាការបង់ប្រាក់ប្រចាំខែសម្រាប់ឈុតខ្លីៗថ្មីអាចមានពី 107 ដុល្លារទៅ 585 ដុល្លារ។ ចំនួននេះអាស្រ័យលើប្រាក់កម្ចី អត្រាការប្រាក់ និងរយៈពេល។ ឧទាហរណ៍ ប្រសិនបើអ្នកខ្ចី $25,000 អ្នកអាចបង់ $471 ក្នុងមួយខែសម្រាប់រយៈពេលប្រាំឆ្នាំ។ ឈ្មួញនិងអ្នកផ្តល់ប្រាក់កម្ចីជាច្រើនមានម៉ាស៊ីនគិតលេខតាមអ៊ីនធឺណិត។ ឧបករណ៍ទាំងនេះជួយអ្នកឱ្យទាយតម្លៃប្រចាំខែរបស់អ្នកមុនពេលអ្នកទិញ។
គន្លឹះ៖ ដើម្បីសន្សំប្រាក់ រកមើលឈុតខ្លីៗដែលមានការបន្ថែមតិច ឬទិញប្រើ។ ALLROAD មានរ៉ឺម៉កផ្លូវឆ្ងាយដែលមានតម្លៃសមរម្យ និងរ៉ឺម៉កពណ៌ទឹកភ្នែកតូច។
តម្លៃសរុបគឺច្រើនជាងតម្លៃស្ទីគ័រ។ អ្នកត្រូវរៀបចំគម្រោងសម្រាប់ការចំណាយផ្សេងទៀតដែលមកជាមួយនឹងការមានឈុតខ្លីៗ។ ទាំងនេះរួមបញ្ចូលការធានារ៉ាប់រង ការចុះឈ្មោះ ការផ្ទុក ការថែទាំ និងការធ្វើឱ្យប្រសើរឡើង។ ការដឹងពីការចំណាយទាំងអស់ជួយអ្នកឱ្យជៀសវាងការភ្ញាក់ផ្អើល និងថវិកាកាន់តែប្រសើរ។
នេះជាតារាងដែលបង្ហាញពីការចំណាយប្រចាំឆ្នាំជាធម្មតាសម្រាប់ម្ចាស់ឈុតធ្វើដំណើរ៖
ប្រភេទតម្លៃ |
ជួរថ្លៃដើមប្រចាំឆ្នាំធម្មតា។ |
ការពិពណ៌នា |
|---|---|---|
ធានារ៉ាប់រង |
២០០-៦០០ ដុល្លារ |
ការពារអ្នកពីគ្រោះថ្នាក់ ចោរកម្ម និងការខូចខាត។ |
ការចុះឈ្មោះ |
៥០-២០០ ដុល្លារ |
តម្រូវដោយច្បាប់ដើម្បីប្រើឈុតខ្លីៗរបស់អ្នកនៅលើផ្លូវសាធារណៈ។ |
ការជំនួសសំបកកង់ |
៤០០-១២០០ ដុល្លារ |
រក្សាឈុតខ្លីៗរបស់អ្នកឱ្យមានសុវត្ថិភាព និងការពារការបែកបាក់។ |
សេវាកម្មហ្វ្រាំង |
២០០-១០០០ ដុល្លារ |
រួមបញ្ចូលការត្រួតពិនិត្យ និងការជំនួសដែលអាចធ្វើទៅបាន។ |
ការវេចខ្ចប់ឡើងវិញ |
១៥០-៣០០ ដុល្លារ |
រក្សាការបង្វិលកង់ដោយរលូន។ |
ការត្រួតពិនិត្យ / ការបិទដំបូល |
៣០០-៥០០ ដុល្លារ |
ការពារការលេចធ្លាយ និងការខូចខាតទឹក។ |
ការសម្អាត និងការលាប |
$100 - $300 |
ថែរក្សារូបរាងរបស់ឈុតខ្លីៗ និងការពារសម្ភារៈ។ |
ការថែទាំឧបករណ៍ |
២០០-១២០០ ដុល្លារ |
គ្របដណ្តប់លើការត្រួតពិនិត្យ និងការជំនួសដែលអាចមានសម្រាប់ទូរទឹកកក ចង្ក្រាន និងច្រើនទៀត។ |
ការជួសជុលបំពង់ទឹក |
$100 - $800 |
ដោះស្រាយការលេចធ្លាយតូច ឬការជួសជុលធំជាង ដូចជាការជំនួសធុង។ |
ការត្រួតពិនិត្យប្រព័ន្ធអគ្គិសនី |
ចាប់ផ្តើមពី $100/ម៉ោង |
ធានាថាថ្ម និងខ្សែភ្លើងដំណើរការដោយសុវត្ថិភាព។ |
ថ្លៃផ្ទុក |
$600 - $2,400 ក្នុងមួយឆ្នាំ |
ត្រូវការប្រសិនបើអ្នកមិនអាចចតឈុតខ្លីៗនៅផ្ទះបានទេ។ |

អ្នកប្រហែលជាចង់បន្ថែមមុខងារថ្មីៗទៅក្នុងឈុតខ្លីៗរបស់អ្នក។ ទាំងនេះអាចជារបស់ដូចជាកាមេរ៉ាបម្រុង វ៉ាយហ្វាយ ឬពូកល្អជាង។ ការអាប់ដេតនឹងបន្ថែមទៅលើការចំណាយសរុបរបស់អ្នក។ ថ្លៃផ្ទុកផ្លាស់ប្តូរអាស្រ័យលើកន្លែងដែលអ្នករស់នៅ។ នៅកន្លែងខ្លះ អ្នកអាចចំណាយ $130 ឬច្រើនជាងនេះក្នុងមួយខែសម្រាប់កន្លែងសុវត្ថិភាព។
សូមក្រឡេកមើលឧទាហរណ៍ជាក់ស្តែងនៃអ្វីដែលវាអាចនឹងត្រូវចំណាយដើម្បីធ្វើជាម្ចាស់ឈុតខ្លីៗសម្រាប់រយៈពេលប្រាំឆ្នាំ៖
សមាសធាតុចំណាយ |
ចំនួនទឹកប្រាក់ (5 ឆ្នាំ) |
កំណត់ចំណាំ/ព័ត៌មានលម្អិត |
|---|---|---|
តម្លៃទិញ |
២៣.៥៥៧ ដុល្លារ |
រួមបញ្ចូលការបញ្ចុះតម្លៃ ថ្លៃសេវា និងពន្ធ |
ការថែទាំ |
៣.៤០៧ ដុល្លារ |
ការថែទាំជាប្រចាំ ការប្តូរគ្រឿងបន្លាស់ សំបកកង់ថ្មី។ |
ការផ្ទុក |
៣,៩៧៤ ដុល្លារ |
តម្លៃកន្លែងផ្ទុកសាធារណៈប្រែប្រួលទៅតាមទីតាំង |
ធានារ៉ាប់រង |
១,៩១៦ ដុល្លារ |
តម្លៃទាបដោយសារប្រភេទឈុតខ្លីៗ |
ការកែលម្អ |
២.៥៦០ ដុល្លារ |
កាមេរ៉ាបម្រុង WIFI ទូរទស្សន៍ ពូក ក្បាលផ្កាឈូក ។ល។ |
ថ្លៃប្រេងឥន្ធនៈបន្ថែម |
$2,744.56 |
ឥន្ធនៈបន្ថែមសម្រាប់ការអូសទាញដោយផ្អែកលើ 17,855 ម៉ាយក្នុងរយៈពេល 5 ឆ្នាំ។ |
ការចំណាយសរុបមុនពេលសំណល់ |
៣៨ ១៥៩ ដុល្លារ |
ផលបូកនៃការចំណាយខាងលើ |
តម្លៃសំណល់ប៉ាន់ស្មាន |
២២.៥០០ ដុល្លារ |
ផ្អែកលើតម្លៃទីផ្សារ និងការកែលម្អបន្ថែម |
តម្លៃសរុបសុទ្ធនៃកម្មសិទ្ធិ |
១៥.៦៥៩ ដុល្លារ |
ការចំណាយសរុបដកនៅសល់ |
អ្នកអាចឃើញថាការធ្វើជាម្ចាស់ឈុតខ្លីៗមានការចំណាយច្រើន។ ប្រសិនបើអ្នកប្រើ RV របស់អ្នកច្រើន តម្លៃរបស់អ្នកក្នុងមួយយប់នឹងធ្លាក់ចុះ។ ឧទាហរណ៍ ប្រសិនបើអ្នកប្រើឈុតខ្លីៗរបស់អ្នករយៈពេល 100 យប់ក្នុងរយៈពេល 5 ឆ្នាំ ក្នុងមួយយប់មានតម្លៃប្រហែល 157 ដុល្លារ។ បើប្រើអស់៦៦៥យប់ មួយយប់ត្រឹមតែ២៣.៥៥ដុល្លារ។

ចំណាំ៖ តម្លៃឈុតខ្លីៗរបស់អ្នកអាចផ្លាស់ប្តូរដោយផ្អែកលើចំនួនដែលអ្នកប្រើវា កន្លែងដែលអ្នករក្សាទុកវា និងអ្វីដែលអ្នកបន្ថែមការអាប់ដេត។ ការប្រើឈុតខ្លីៗរបស់អ្នកកាន់តែញឹកញាប់ជួយបន្ថយការចំណាយរបស់អ្នកក្នុងមួយការធ្វើដំណើរ។
នៅពេលអ្នករៀបចំផែនការសម្រាប់តម្លៃនៃឈុតខ្លីៗសម្រាប់ការធ្វើដំណើរ សូមចងចាំការចំណាយទាំងអស់នេះ។ នេះជួយអ្នកធ្វើជម្រើសដ៏ឆ្លាតវៃ និងរីករាយជាមួយការធ្វើដំណើរ RV របស់អ្នកដោយមិនបារម្ភ។ ALLROAD មានរ៉ឺម៉កកង់បី និងចរសម្រាប់ថវិកាជាច្រើន ដូច្នេះអ្នកអាចស្វែងរក RV ត្រឹមត្រូវសម្រាប់ជីវិតរបស់អ្នក។
អ្នកត្រូវតែគិតអំពីការធានារ៉ាប់រង និងការចុះឈ្មោះនៅពេលអ្នកជាម្ចាស់ rv ។ ការធានារ៉ាប់រងសម្រាប់ RVs នៅសហរដ្ឋអាមេរិកអាចមានពី 502 ដុល្លារទៅ 1,300 ដុល្លារក្នុងមួយឆ្នាំ។ មនុស្សភាគច្រើនចំណាយប្រហែល 660 ដុល្លារក្នុងមួយឆ្នាំ។ តម្លៃប្រែប្រួលអាស្រ័យលើប្រភេទ rv របស់អ្នក ការគ្របដណ្តប់ និងកន្លែងដែលអ្នករស់នៅ។ ម៉ូតូត្រូវចំណាយប្រាក់ច្រើនជាងការធានារ៉ាប់រងជាងរ៉ឺម៉កធ្វើដំណើរឬរ៉ឺម៉កបោះជំរំ។ ជាឧទាហរណ៍ អ្នកអាចចំណាយប្រាក់ពី 200 ទៅ 600 ដុល្លារក្នុងមួយឆ្នាំសម្រាប់ឈុតខ្លីៗដែលអាចអូសបាន។ ម៉ូតូថ្នាក់ A អាចមានតម្លៃរហូតដល់ 2,500 ដុល្លារសម្រាប់ការធានារ៉ាប់រង។ តម្លៃនៃការចុះឈ្មោះគឺខុសគ្នានៅក្នុងរដ្ឋនីមួយៗ។ នៅមីសសួរី អ្នកបង់ត្រឹមតែ 32 ដុល្លារក្នុងមួយឆ្នាំ។ នៅរដ្ឋផ្លរីដា តម្លៃដំបូងគឺ 225 ដុល្លារ។ នេះជាការមើលតម្លៃយ៉ាងរហ័ស៖
ប្រភេទ RV |
តម្លៃធានារ៉ាប់រងប្រចាំឆ្នាំជាមធ្យម |
|---|---|
RV / Trailer ដែលអាចអូសបាន។ |
២០០-៦០០ ដុល្លារ |
ថ្នាក់ A ម៉ូតូ |
$600 - $2,500 |
ម៉ូតូថ្នាក់ C |
540 ទៅ 1,500 ដុល្លារ |

អ្នកនឹងត្រូវធ្វើការថែទាំ និងជួសជុលជាប្រចាំនៅលើ rv របស់អ្នក។ មនុស្សភាគច្រើនចំណាយប្រហែល 1,200 ដុល្លារក្នុងមួយឆ្នាំលើការថែទាំ។ អ្នកចំណាយសម្រាប់អ្វីៗដូចជាការផ្លាស់ប្តូរប្រេង ការបង្វិលសំបកកង់ ការត្រួតពិនិត្យហ្វ្រាំង និងការត្រួតពិនិត្យដំបូល។ ការជួសជុលធំ ៗ ដូចជាការជួសជុលម៉ាស៊ីនឬបំពង់ទឹកអាចចំណាយច្រើនជាងនេះ។ ឧទាហរណ៍ ការជួសជុលម៉ាស៊ីនអាចមានតម្លៃដល់ទៅ 10,000 ដុល្លារ។ ការជួសជុលដំបូលអាចចំណាយរហូតដល់ 5,000 ដុល្លារ។ ការថែរក្សាឈុតខ្លីៗ ឬចររបស់អ្នកជួយសន្សំប្រាក់តាមពេលវេលា។
អ្នកត្រូវការកន្លែងសុវត្ថិភាពដើម្បីរក្សា rv របស់អ្នកនៅពេលអ្នកមិនប្រើវា។ តម្លៃផ្ទុកអាចមានពី 360 ទៅ 1,200 ដុល្លារក្នុងមួយឆ្នាំ។ តម្លៃអាស្រ័យលើកន្លែងដែលអ្នករស់នៅ ហើយប្រសិនបើអ្នកជ្រើសរើសកន្លែងផ្ទុកក្នុងផ្ទះ ឬខាងក្រៅ។ តម្លៃប្រេងឥន្ធនៈអាស្រ័យលើចម្ងាយដែលអ្នកបើក។ ម្ចាស់ភាគច្រើនចំណាយ 600 ដុល្លារទៅ 1,250 ដុល្លារក្នុងមួយឆ្នាំលើប្រេងឥន្ធនៈ។ ថ្លៃសេវាបោះជំរុំគឺជាការចំណាយមួយផ្សេងទៀត។ កន្លែងបោះជំរុំភាគច្រើនគិតថ្លៃពី 35 ទៅ 50 ដុល្លារក្នុងមួយយប់។ កន្លែងបោះជំរុំស្អាតៗអាចមានតម្លៃ $100 ឬច្រើនជាងនេះក្នុងមួយយប់។ ប្រសិនបើអ្នកធ្វើដំណើរច្រើន ការចំណាយទាំងនេះកើនឡើងលឿន។
មនុស្សជាច្រើនចូលចិត្តបន្ថែមអ្វីដែលថ្មីទៅ rv របស់ពួកគេ។ ការអាប់ដេតដ៏ពេញនិយមមួយចំនួនគឺ កាមេរ៉ាបម្រុងទុក ($400+), ម៉ូនីទ័រសម្ពាធសំបកកង់ ($200-$399) និងឧបករណ៍ការពារការកើនឡើង ($100-$199)។ អ្នកក៏អាចចង់បានពូកល្អ អំពូល LED ឬ Wi-Fi ផងដែរ។ ការអាប់ដេតទាំងនេះធ្វើឱ្យឈុតខ្លីៗសម្រាប់ការធ្វើដំណើរ ឈុតខ្លីៗ ឬឈុតខ្លីៗក្នុងការធ្វើដំណើររបស់អ្នកកាន់តែស្អាត និងមានសុវត្ថិភាពជាងមុន។ ALLROAD មានម៉ូដែលដែលអនុញ្ញាតឱ្យអ្នកបន្ថែមការធ្វើឱ្យប្រសើរឡើងទាំងនេះជាច្រើន។ វាជួយអ្នកធ្វើឱ្យ rv របស់អ្នកសមនឹងការធ្វើដំណើររបស់អ្នក។

គន្លឹះ៖ ចងចាំជានិច្ចដើម្បីបន្ថែមការចំណាយបន្ថែមទាំងនេះទៅក្នុងថវិការបស់អ្នក។ នេះជួយអ្នកឱ្យជៀសវាងការភ្ញាក់ផ្អើល និងមានភាពសប្បាយរីករាយកាន់តែច្រើនជាមួយនឹង rv របស់អ្នក។
នៅពេលអ្នកពិនិត្យមើលតម្លៃ rv អាយុ និងលក្ខខណ្ឌមានសារៈសំខាន់ណាស់។ rvs ថ្មីមានតម្លៃថ្លៃជាង ប៉ុន្តែបាត់បង់តម្លៃយ៉ាងលឿនក្នុងឆ្នាំដំបូង។ rvs ដែលបានប្រើអាចជាកិច្ចព្រមព្រៀងល្អជាងប្រសិនបើពួកគេមានរូបរាងល្អ។ តែងតែមើលស្ថានភាពរបស់ rv មុនពេលអ្នកទិញ។ ខាងក្នុងស្អាត ឧបករណ៍ប្រើប្រាស់ និងផ្នែករឹងមាំ ធ្វើឱ្យវាកាន់តែមានតម្លៃ។ ប្រសិនបើ rv ត្រូវបានយកចិត្តទុកដាក់ ដោយមានកំណត់ត្រាដើម្បីបង្ហាញវា នោះក៏ជួយផងដែរ។ នេះធ្វើឱ្យអ្នកទិញមានអារម្មណ៍ថាមានសុវត្ថិភាពចំពោះជម្រើសរបស់ពួកគេ។ បើឃើញលេចធ្លាយ ឬខូចតម្លៃចុះ។ ទោះបីជា rv មានម៉ាយច្រើនក៏ដោយ ក៏ការថែទាំល្អរក្សាតម្លៃរបស់វាឡើង។ ពិនិត្យខាងក្រៅផងដែរ។ ថ្នាំលាបស្អាតៗ រូបចម្លាក់ និងរូបរាងស្អាត ជួយរក្សាតម្លៃ។
Rvs ដែលទទួលបានការថែទាំល្អរក្សាតម្លៃបានយូរ។
rvs ស្អាតនិងដំណើរការមានតម្លៃច្រើនជាង។
កំណត់ត្រាបង្ហាញថាម្ចាស់បានថែរក្សាវា។
ការខូចខាតឬរូបរាងមិនល្អធ្វើឱ្យតម្លៃធ្លាក់ចុះយ៉ាងឆាប់រហ័ស។
ម៉ាយតិចជួយបាន ប៉ុន្តែការថែទាំគឺសំខាន់ជាង។
គន្លឹះ៖ បើអ្នកចង់បាន rv ដែលបានប្រើ សូមសួររកកំណត់ត្រា ហើយពិនិត្យវាឱ្យបានល្អ។ ALLROAD លក់រ៉ឺម៉កកង់បី និងការ៉ាវ៉ាន់ថ្មីៗ ដែលរក្សាតម្លៃ ប្រសិនបើអ្នកយកចិត្តទុកដាក់ចំពោះពួកគេ។
ម៉ាកនិងលក្ខណៈពិសេសផ្លាស់ប្តូរតម្លៃ rv និងតម្លៃ។ ម៉ាកល្អដូចជា ALLROAD ប្រើផ្នែករឹងមាំ និងការរចនាដ៏ឆ្លាតវៃ។ នេះជួយ rvs របស់ពួកគេរក្សាតម្លៃឱ្យបានយូរ។ អ្នកទិញចង់បានលក្ខណៈពិសេសដែលធ្វើឱ្យការធ្វើដំណើរមានភាពងាយស្រួល និងរីករាយ។ ផែនការជាន់ជាមួយនឹងស្លាយចេញ ផ្ទះបាយពេញ និងកន្លែងផ្ទុកដ៏ល្អ បន្ថែមតម្លៃ។ របស់ដូចជាឧបករណ៍សន្សំសំចៃថាមពល ថាមពលពន្លឺព្រះអាទិត្យ និងបច្ចេកវិទ្យាឆ្លាតវៃក៏បង្កើនតម្លៃផងដែរ។ ម៉ូដែលតូច និងងាយស្រួលទាញ ដូចជា ឈុតខ្លីៗ ត្រូវបានគេចូលចិត្តសម្រាប់ការសន្សំឧស្ម័ន។ សម្ភារៈល្អ ដូចជា fiberglass និងដំបូលតែមួយ ជួយឱ្យ rv ប្រើប្រាស់បានយូរ។ ការអាប់ដេតដូចជាបន្ទះស្រូបពន្លឺព្រះអាទិត្យ ឬកាមេរ៉ាបម្រុងនឹងបន្ថែមតម្លៃ ប្រសិនបើពួកវាមានប្រយោជន៍។ ការផ្លាស់ប្តូរផ្ទាល់ខ្លួនច្រើនពេកអាចបន្ថយតម្លៃ ពីព្រោះមិនមែនគ្រប់គ្នាចង់បានវាទេ។
លក្ខណៈ ឬទិដ្ឋភាពម៉ាក |
ផលប៉ះពាល់លើតម្លៃនិងតម្លៃ |
|---|---|
កេរ្តិ៍ឈ្មោះម៉ាក |
ធ្វើឱ្យមនុស្សកាន់តែច្រើនចង់បានវា និងជួយលក់បន្ត |
មុខងារផែនការជាន់ |
បន្ថែមតម្លៃជាមួយនឹងប្លង់ឆ្លាតវៃ និងទំហំផ្ទុក |
កសាងគុណភាពនិងសម្ភារៈ |
ជួយ rv រក្សាតម្លៃឱ្យបានយូរ |
បច្ចេកវិទ្យាឆ្លាតវៃ |
បង្កើនតម្លៃ និងតម្លៃជាមួយនឹងមុខងារថ្មីៗ |
ការអាប់ដេតផ្ទាល់ខ្លួន |
បន្ថែមតម្លៃ ប្រសិនបើការអាប់ដេតមានប្រយោជន៍ និងមិនផ្ទាល់ខ្លួនពេក |
ចំណាំ៖ រ៉ឺម៉ក និងរទេះរុញ ALLROAD ប្រើសម្ភារៈរឹងមាំ និងលក្ខណៈទំនើប ដូច្នេះអ្នកទទួលបានតម្លៃដ៏ល្អសម្រាប់ប្រាក់របស់អ្នក។
តម្រូវការទីផ្សារផ្លាស់ប្តូរតម្លៃ rv ក្នុងកំឡុងឆ្នាំ។ មនុស្សកាន់តែច្រើនចង់បាន rvs ក្នុងខែដ៏កក់ក្តៅ នៅពេលដែលការបោះជំរុំចាប់ផ្តើម។ នេះធ្វើឱ្យ rvs ដែលប្រើរួចពិបាកស្វែងរក ហើយតម្លៃឡើង។ កន្លែងខ្លះ ដូចជាតំបន់ដែលមានធម្មជាតិល្អ មានអ្នកទិញកាន់តែច្រើន និងតម្លៃកាន់តែខ្ពស់។ ច្បាប់ក្នុងតំបន់អំពីការចតរថយន្ត និងការបោះជំរុំអាចផ្លាស់ប្តូរអ្វីដែលមនុស្សចង់បាន។ ទីក្រុងខ្លះមិនអនុញ្ញាតឱ្យចតរថយន្ត rv នៅពេលយប់ទេ ដូច្នេះអ្នកទិញមើលទៅកន្លែងផ្សេង។ ប្រសិនបើតម្លៃសាំងកើនឡើង មនុស្សអាចធ្វើដំណើរខ្លីជាង ហើយចង់បាន rvs ខុសៗគ្នា។ រ៉ឺម៉កដែលអាចទាញបាន ដូចជា ឈុតខ្លីៗ និងឈុតខ្លីៗ នៅតែពេញនិយម ព្រោះវាងាយស្រួល និងមិនថ្លៃពេក។ មនុស្សកាន់តែច្រើនធ្វើការពីផ្ទះឥឡូវនេះ ដូច្នេះ rvs ដែលមានកន្លែងសម្រាប់ធ្វើការគឺមានតម្លៃកាន់តែច្រើន។
តម្រូវការគឺខ្ពស់បំផុតនៅនិទាឃរដូវនិងរដូវក្តៅ។
កន្លែងពេញនិយមមានតម្លៃខ្ពស់ និងលក់លឿន។
ច្បាប់ក្នុងស្រុក និងតម្លៃឧស្ម័នផ្លាស់ប្តូរអ្វីដែលអ្នកទិញចង់បាន។
Towable rvs នៅតែជាជម្រើសកំពូលសម្រាប់អ្នកទិញថ្មី។
Rvs ជាមួយកន្លែងធ្វើការមានតម្លៃជាងឥឡូវនេះ។
គន្លឹះ៖ សម្រាប់កិច្ចព្រមព្រៀងដ៏ល្អបំផុត សូមទិញទំនិញមុនពេលរដូវកាលមមាញឹក ហើយជ្រើសរើស rvs ជាមួយនឹងលក្ខណៈពិសេសដែលមនុស្សចង់បាននៅថ្ងៃនេះ។ ALLROAD មានម៉ូដែលសម្រាប់អ្នកទិញថ្ងៃនេះ ដូច្នេះអ្នកទទួលបានតម្លៃល្អ និងតម្លៃឆ្លាតវៃ។
នៅពេលអ្នកទិញ rv អ្នកគួរតែដឹងថាតម្លៃរបស់វាធ្លាក់ចុះលឿនប៉ុណ្ណាតាមពេលវេលា។ ការរំលោះមានន័យថា rv របស់អ្នកបាត់បង់តម្លៃជារៀងរាល់ឆ្នាំ។ rvs ភាគច្រើនបាត់បង់ពី 5% ទៅ 20% នៃតម្លៃរបស់ពួកគេភ្លាមៗនៅពេលដែលអ្នកបើកវាចេញពីដីឡូត៍។ អត្រាអាស្រ័យលើប្រភេទ rv ដែលអ្នកជ្រើសរើស។ នេះគឺជាតារាងដើម្បីជួយអ្នកមើលពីរបៀបដែល rvs បាត់បង់តម្លៃខុសគ្នា៖
ប្រភេទ RV |
សន្មតតម្លៃថ្មី។ |
ការរំលោះឆ្នាំដំបូង |
ការរំលោះតាមពេលវេលា |
|---|---|---|---|
ថ្នាក់ A |
$120,000 |
5-18% |
ការធ្លាក់ចុះដ៏ធំបំផុតនៅឆ្នាំដំបូង; តម្លៃពាក់កណ្តាលបន្ទាប់ពី 1 ឆ្នាំប្រសិនបើទិញក្នុងតម្លៃ 35% បិទ MSRP; លឿនជាងមុនបន្ទាប់ពី 10 ឆ្នាំ។ |
ថ្នាក់ C |
80,000 ដុល្លារ |
ទាបជាងថ្នាក់ A |
យឺតជាងថ្នាក់ A; យឺតជាងបន្ទាប់ពី 10 ឆ្នាំ។ |
កង់ទីប្រាំ |
៥០,០០០ ដុល្លារ |
19.3% |
យឺតរហូតដល់ 11-12 ឆ្នាំ; ការធ្លាក់ចុះយ៉ាងខ្លាំងបន្ទាប់ពី 13 ឆ្នាំ។ |
ឈុតទេសចរណ៍ |
25,000 ដុល្លារ |
21.2% |
ការបាត់បង់ថេរពីការចាប់ផ្តើម; ការធ្លាក់ចុះដ៏ធំក្នុងឆ្នាំដំបូង |
អ្នកអាចមើលឃើញថា រ៉ឺម៉កធ្វើដំណើរ និងកង់ទីប្រាំបាត់បង់តម្លៃយ៉ាងឆាប់រហ័សក្នុងឆ្នាំដំបូង។ ម៉ូតូថ្នាក់ A ក៏ធ្លាក់ចុះយ៉ាងលឿនដែរ ប៉ុន្តែអត្រាថយចុះបន្ទាប់ពីដប់ឆ្នាំ។ រ៉ឺម៉កដែលអាចទាញបានដូចជា រ៉ឺម៉កកង់បី និងរ៉ឺម៉កទឹកភ្នែក ជារឿយៗរក្សាតម្លៃរបស់វាបានល្អជាង ដោយសារវាមិនមានម៉ាស៊ីន ឬចម្ងាយឆ្ងាយ។ ប្រសិនបើអ្នកចង់ដឹងថាតើ rv របស់អ្នកមានតម្លៃអ្វីខ្លះ អ្នកអាចពិនិត្យមើលតម្លៃ nada rv ឬតម្លៃសៀវភៅខៀវ kelly ។ មគ្គុទ្ទេសក៍ទាំងនេះជួយអ្នកតាមដានតម្លៃ rv ដែលបានប្រើ និងមើលថាតើ rv របស់អ្នកបានបាត់បង់ប៉ុន្មានតាមពេលវេលា។
គន្លឹះ៖ ប្រសិនបើអ្នកមានគម្រោងទិញរបស់អ្នក អ្នកអាចសន្សំប្រាក់ដោយការទិញបន្ទាប់ពីឆ្នាំរំលោះដ៏ធំបំផុត។ វាជួយអ្នកបង្កើនតម្លៃ rv របស់អ្នកជាអតិបរមា និងជៀសវាងការបង់ប្រាក់ច្រើនពេកសម្រាប់ម៉ូដែលថ្មី។
អ្នកអាចរក្សាតម្លៃ rv របស់អ្នកឱ្យខ្ពស់ ប្រសិនបើអ្នកថែរក្សាវា។ អ្វីៗជាច្រើនប៉ះពាល់ដល់តម្លៃ rv ដែលបានប្រើ។ នេះគឺជាគន្លឹះមួយចំនួនដើម្បីជួយអ្នកបង្កើនតម្លៃ rv របស់អ្នកនៅពេលអ្នកលក់៖
ជ្រើសរើសម៉ូដនិងម៉ូដែលល្អ។ ម៉ាកមួយចំនួនដូចជា ALLROAD មានកេរ្តិ៍ឈ្មោះខ្លាំង និងរក្សាតម្លៃបានយ៉ាងល្អ។
រក្សា rv របស់អ្នកឱ្យស្អាតទាំងខាងក្នុងនិងខាងក្រៅ។ ដោះស្រាយបញ្ហាតូចៗភ្លាមៗ។
រក្សាទុក rv របស់អ្នកនៅក្នុងកន្លែងដែលគ្របដណ្តប់ ឬគ្រប់គ្រងអាកាសធាតុ។ នេះការពារវាពីអាកាសធាតុនិងសត្វល្អិត។
ធ្វើការថែទាំជាប្រចាំ។ ផ្លាស់ប្តូរសំបកកង់ ពិនិត្យហ្វ្រាំង និងឧបករណ៍ប្រើប្រាស់។
លក់ក្នុងរដូវធ្វើដំណើរខ្ពស់បំផុត។ អ្នកទិញកាន់តែច្រើនស្វែងរក rvs នៅនិទាឃរដូវ និងរដូវក្តៅ ដូច្នេះតម្លៃកើនឡើង។
ថតរូបឱ្យច្បាស់ និងសរសេរបញ្ជីលម្អិត។ បង្ហាញមុខងារ និងការអាប់ដេតទាំងអស់។
បន្ថែមការអាប់ដេតដែលអ្នកទិញចង់បាន ដូចជាបន្ទះស្រូបពន្លឺព្រះអាទិត្យ ឬកាមេរ៉ាបម្រុងជាដើម។ ទាំងនេះអាចបង្កើនតម្លៃ។
ប្រើតម្លៃ nada rv ដើម្បីពិនិត្យមើលថាតើ rv របស់អ្នកមានតម្លៃអ្វីខ្លះ មុនពេលអ្នករាយបញ្ជីវា។ នេះជួយអ្នកកំណត់តម្លៃសមរម្យ។
ចំងាយទាបអាចជួយបាន ប៉ុន្តែលក្ខខណ្ឌសំខាន់ជាងសម្រាប់ rvs ដែលអាចអូសបាន។
បង្ហាញ rv របស់អ្នកឱ្យបានល្អ។ rv ស្អាត និងថែទាំបានល្អតែងតែទទួលបានការផ្តល់ជូនកាន់តែប្រសើរ។
ប្រសិនបើអ្នកចង់ដឹងពីរបៀបស្វែងរកតម្លៃ nada rv សូមចូលទៅកាន់គេហទំព័រតម្លៃ rv ដែលអាចទុកចិត្តបាន។ បញ្ចូលព័ត៌មានលម្អិតរបស់ rv របស់អ្នកដើម្បីមើលតម្លៃបច្ចុប្បន្ន។ វាជួយអ្នកឱ្យយល់ពីអ្វីដែល rv របស់អ្នកមានតម្លៃនៅក្នុងទីផ្សារនាពេលបច្ចុប្បន្ននេះ។ អ្នកក៏អាចប្រៀបធៀបតម្លៃសម្រាប់ប្រភេទផ្សេងៗដូចជា ចរ ឬឈុតខ្លីៗ ដើម្បីមើលថាតើមួយណាមានតម្លៃល្អបំផុត។
ចំណាំ៖ ALLROAD rvs ប្រើប្រាស់សម្ភារៈរឹងមាំ និងការរចនាដ៏ឆ្លាតវៃ។ នេះជួយអ្នករក្សាតម្លៃខ្ពស់ជាងមុនតាមពេលវេលា។ ប្រសិនបើអ្នកចង់បង្កើនតម្លៃ rv របស់អ្នកជាអតិបរមា សូមរក្សាកំណត់ត្រានៃការថែទាំ និងការធ្វើឱ្យប្រសើរឡើងជានិច្ច។
អ្នកត្រូវការថវិកាច្បាស់លាស់ មុនពេលអ្នកចាប់ផ្តើមទិញ rv ។ ចាប់ផ្តើមដោយរាយបញ្ជីលក្ខណៈពិសេសដែលត្រូវតែមានរបស់អ្នក និងប្រភេទនៃ rv ដែលសមនឹងរបៀបរស់នៅរបស់អ្នក។ គិតអំពីថាតើអ្នកនឹងប្រើ rv ញឹកញាប់ប៉ុណ្ណា និងទំហំណាដែលល្អបំផុតសម្រាប់គ្រួសាររបស់អ្នក។ ជំហាននេះជួយអ្នកជៀសវាងការបង់ប្រាក់បន្ថែមដែលអ្នកមិនត្រូវការ។
កំណត់ចំនួនអតិបរមាដែលអ្នកចង់ចំណាយលើការទិញ rv របស់អ្នក។ ចងចាំថាត្រូវរួមបញ្ចូលការចំណាយសរុប មិនមែនត្រឹមតែតម្លៃស្ទីគ័រនោះទេ។ បន្ថែមការធានារ៉ាប់រង ការចុះឈ្មោះ ការផ្ទុក និងការថែទាំជាប្រចាំ។ អ្នកក៏គួររៀបចំផែនការសម្រាប់ការធ្វើឱ្យប្រសើរឡើង ឬគ្រឿងបន្លាស់ដែលបន្ថែមតម្លៃដល់បទពិសោធន៍ rv របស់អ្នក។
គន្លឹះ៖ ប្រើឧបករណ៍អនឡាញ និងការណែនាំតម្លៃ rv ដើម្បីប្រៀបធៀបតម្លៃ។ នេះជួយអ្នកឱ្យមើលឃើញថាតើអ្នកកំពុងទទួលបានកិច្ចព្រមព្រៀងត្រឹមត្រូវឬអត់។ ការជួល rv ជាមុនអាចជួយអ្នកក្នុងការសម្រេចចិត្តថាតើលក្ខណៈពិសេសអ្វីដែលសំខាន់បំផុតមុនពេលអ្នកធ្វើការទិញ។
អ្នកអាចសន្សំប្រាក់លើការទិញ rv របស់អ្នកដោយធ្វើតាមយុទ្ធសាស្រ្តឆ្លាតវៃ។ អ្នកទិញជាច្រើនស្វែងរកតម្លៃដ៏អស្ចារ្យដោយការទិញប្រើជំនួសឱ្យថ្មី។ rvs ដែលប្រើរួចជៀសវាងការរំលោះដ៏ចោតដែលកើតឡើងក្នុងឆ្នាំដំបូង។ តែងតែពិនិត្យមើល rv ដោយផ្ទាល់។ ពិនិត្យមើលការខូចខាតទឹក ការលេចធ្លាយដំបូល និងសាកល្បងប្រព័ន្ធទាំងអស់។ ការត្រួតពិនិត្យប្រកបដោយវិជ្ជាជីវៈអាចបង្ហាញពីបញ្ហាលាក់កំបាំង និងការពារការវិនិយោគរបស់អ្នក។
នេះគឺជាវិធីមួយចំនួនដើម្បីទទួលបានតម្លៃកាន់តែច្រើនសម្រាប់ប្រាក់របស់អ្នក៖
ទិញទំនិញក្នុងអំឡុងពេលបិទរដូវ ដូចជាចុងរដូវស្លឹកឈើជ្រុះ ឬរដូវរងា នៅពេលដែលឈ្មួញចង់សម្អាតសារពើភ័ណ្ឌ។
ចរចាតម្លៃ។ ជារឿយៗឈ្មួញមានកន្លែងដើម្បីបញ្ចុះថ្លៃដើម។
ប្រើតម្លៃ NADA rv និងការចុះបញ្ជីក្នុងតំបន់ ដើម្បីជៀសវាងការបង់ប្រាក់លើស។
ធានាការផ្តល់ហិរញ្ញប្បទានការប្រាក់ទាបពីសហភាពឥណទានក្នុងស្រុក ដើម្បីសន្សំលើការចំណាយរយៈពេលវែង។
ពិចារណាលើម៉ូដែល ALLROAD ដូចជា ឈុតខ្លីៗ ឬចរសម្រាប់គុណភាពសំណង់រឹងមាំ និងតម្លៃយូរអង្វែង។
ថែរក្សា rv របស់អ្នកឱ្យបានល្អ ហើយរក្សាទុកវាឱ្យបានត្រឹមត្រូវ ដើម្បីរក្សាតម្លៃរបស់វាឱ្យខ្ពស់។
ចំណាំ៖ អ្នកក៏អាចសន្សំលើការចំណាយលើការរស់នៅដោយចូលរួមក្នុងកម្មវិធីបញ្ចុះតម្លៃកន្លែងបោះជំរុំ និងធ្វើការថែទាំជាមូលដ្ឋានដោយខ្លួនឯង។ ការធ្វើផែនការ និងការស្រាវជ្រាវដោយប្រុងប្រយ័ត្នជួយអ្នកឱ្យទទួលបានតម្លៃដ៏ល្អបំផុតពីការទិញ rv របស់អ្នក។
អ្នកបានដឹងថាតម្លៃ rv គឺលើសពីតម្លៃស្លាក។ អ្នកក៏ត្រូវគិតអំពីការធានារ៉ាប់រង ការថែទាំ ការផ្ទុក និងថ្លៃបោះជំរុំផងដែរ។ ការណែនាំអំពីតម្លៃ និងតម្លៃ rv នេះជួយអ្នកឱ្យប្រៀបធៀបជម្រើស និងបង្កើតថវិកា។ សាកល្បងប្រើឧបករណ៍អនឡាញដើម្បីទាយតម្លៃ rv សរុបរបស់អ្នក និងទទួលបានកិច្ចព្រមព្រៀងដ៏ល្អបំផុត។ នេះគឺជាតារាងដែលមានម៉ាស៊ីនគិតលេខដ៏មានប្រយោជន៍មួយចំនួន៖
ឈ្មោះឧបករណ៍ |
គោលបំណង |
|---|---|
ការគណនាតម្លៃកម្មសិទ្ធិសរុប |
ប៉ាន់ប្រមាណតម្លៃ rv ទាំងអស់ រួមទាំងការទិញ ការធានារ៉ាប់រង និងការថែទាំ។ |
បានប្រើម៉ាស៊ីនគណនាតម្លៃ RV |
ប្រៀបធៀបតម្លៃ rv ដែលបានប្រើសម្រាប់ការដើរទិញឥវ៉ាន់ឆ្លាតវៃ។ |
ការគណនាតម្លៃជំរុំ |
ជួយអ្នករៀបចំផែនការសម្រាប់ការចំណាយលើការធ្វើដំណើរ rv ។ |
ការគណនាសមត្ថភាពអូស |
ពិនិត្យមើលថាតើយានជំនិះរបស់អ្នកអាចអូសរ៉ឺម៉ក ឬរ៉ឺម៉ករបស់អ្នកដោយសុវត្ថិភាពឬអត់។ |
សូមពិនិត្យមើលឈុតខ្លីៗរបស់ ALLROAD និង ម៉ូដែល caravan សម្រាប់គុណភាពល្អនិងតម្លៃ។ ប្រសិនបើអ្នកចង់ដឹងបន្ថែមអំពីតម្លៃ rv ឬត្រូវការគន្លឹះសម្រាប់ការធ្វើដំណើរបន្ទាប់របស់អ្នក សូមទុកមតិយោបល់ខាងក្រោម!
ជាធម្មតា អ្នកចំណាយពី 1,000 ទៅ 2,000 ដុល្លារក្នុងមួយឆ្នាំៗលើការថែទាំសម្រាប់ឈុតធ្វើដំណើរ។ វាគ្របដណ្តប់លើអ្វីៗដូចជា ការត្រួតពិនិត្យសំបកកង់ សេវាហ្វ្រាំង និងការថែទាំដំបូល។ ការថែទាំជាទៀងទាត់ជួយអ្នកឱ្យជៀសផុតពីវិក័យប័ត្រជួសជុលធំ និងរក្សាសុវត្ថិភាពឈុតខ្លីៗរបស់អ្នក។
រ៉ឺម៉កកង់បីមានទំហំតូចជាង និងងាយស្រួលក្នុងការអូស។ អ្នកអាចរៀបចំវាបានយ៉ាងលឿននៅកន្លែងបោះជំរុំ។ យានជំនិះមានទំហំធំជាង ហើយផ្តល់កន្លែងទំនេរ និងផាសុកភាពកាន់តែច្រើន។ ជម្រើសទាំងពីរដំណើរការល្អសម្រាប់ការធ្វើដំណើរជាលក្ខណៈគ្រួសារ និងដំណើរផ្សងព្រេងរយៈពេលយូរ។
បាទ អ្នកអាចផ្តល់ហិរញ្ញប្បទានដល់ឈុតខ្លីសម្រាប់ថតវីដេអូ ALLROAD ថ្មី។ អ្នកទិញជាច្រើនប្រើប្រាក់កម្ចី RV ជាមួយនឹងលក្ខខណ្ឌដែលអាចបត់បែនបាន។ ការទូទាត់ប្រចាំខែអាស្រ័យលើចំនួនប្រាក់កម្ចី និងអត្រាការប្រាក់របស់អ្នក។ ហិរញ្ញវត្ថុជួយអ្នកក្នុងការគ្រប់គ្រងថវិការបស់អ្នក និងទទួលបានឈុតខ្លីៗដែលអ្នកចង់បាន។
ឈុតខ្លីៗរបស់ Teardrop គឺជាជម្រើសដ៏ល្អសម្រាប់ម្ចាស់ RV លើកដំបូង។ អ្នកទទួលបានជម្រើសទម្ងន់ស្រាល និងងាយស្រួលទាញជាមួយនឹងលក្ខណៈពិសេសជាមូលដ្ឋាន។ ឈុតខ្លីៗទាំងនេះសមនឹងគ្រួសារតូច ឬគូស្វាមីភរិយា។ ALLROAD ផ្តល់ជូននូវឈុតខ្លីៗជាមួយនឹងគុណភាពសំណង់រឹងមាំ និងការរចនាដ៏ឆ្លាតវៃ។
រឿងជាច្រើនប៉ះពាល់ដល់តម្លៃលក់បន្តរបស់ RV របស់អ្នក។ អាយុ លក្ខខណ្ឌ ម៉ាក និងលក្ខណៈពិសេសមានសារៈសំខាន់បំផុត។ ការរក្សា RV របស់អ្នកឱ្យស្អាត និងថែទាំបានល្អអាចជួយបាន។ ម៉ូដែលពេញនិយមដូចជា ALLROAD រ៉ឺម៉កកង់បី និងចរ ច្រើនតែរក្សាតម្លៃរបស់វាកាន់តែប្រសើរឡើងតាមពេលវេលា។